jak ustawic tylnie koło ?

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
webmaster007
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2010, 20:07
Motocykl: Honda CB 750 seven-fifty 92r.

jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: webmaster007 » 28 maja 2010, 19:21

JAk ustawić tylnie koło w mojej cb ?

zrobiłem tak
ustawiłem równo napinacze
i suwmiarka w 3 pkt z lewej i z prawej ustawiłem ta sama odległość od wahacza do felgi kola
czy to poprawny sposób?

znalazlem troche w tym temacie :
http://seven-fifty.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=2042

ale proszę o konkretną instrukcje:)

Awatar użytkownika
chłyst seven
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2009, 22:42
Motocykl: honda CB seven fifty 2003r
Lokalizacja: CYBINKA/SŁUBICE / KROSNO ODRZ

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: chłyst seven » 03 sie 2010, 11:10

lepiej jest przyłozyc laser do zebatki i sprawdzac po łancuchu czy prosto idzie metoda sprawdzona w 100% zero jakis problemów

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: Wojtek_K » 03 sie 2010, 18:15

dobrze zrobiłeś 8) jeżeli chodzi o ustwienie koła względem wachacza po to jest ta podziałka , a motocyklista używa piwa a nie lasera
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
sztylu
stary Seveniarz
Posty: 559
Rejestracja: 27 cze 2009, 20:29
Motocykl: HONDA CB 750 1992 r.
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: sztylu » 04 sie 2010, 09:47

... chyba że motocyklista z "Powrotu Dżedaj" - raczej zawierzyłbym suwmiarce jaką masz gwarancję że równo ustawileś laser?
Jeszcze nie jedną paranoję przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!

memil

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: memil » 04 sie 2010, 14:04

Heh, ja ostatnio miałem bardzo dziwne odgłosy z okolic tylnego koła. Co jakiś czas coś ocierało niemiłosiernie, bardzo głośno, oraz wyraźnie moto tracił siłę podczas ocierania. Byłem tym bardziej zdziwiony, że jednego dnia zrobiłem 60km w koło komina i nic się nie działo, a na drugi dzień znowu coś ocierało. Nie mogłem dojść co jest grane, podejrzewałem łożyska tylnego koła ,ale koło nie ma luzów. Pojechałem do kolegi - mechanika. Kolega z braku czasu nie mógł zerknąć, ale zasugerował, czy mam równo ustawione tylne koło. W sumie nic przy tylnym kole nie majstrowałem i nie podejrzewałem tego. Podczas jazdy z kolegą na 2 moto, on jechał to z tyłu, to z boku, przyglądał się co jest grane, problemy co jakiś czas pojawiały się, za chwilę znowu pojawiały się, nasilały się na nierównym asfalcie, wg niego trochę tył mam skoszony. W domu sprawdziłem ustawienie tylnego koła względem wahacza. Heh, pomiar mnie zaskoczył, od punktu odniesienia z jednej strony miałem ok 7 cm, z drugiej strony ok 5cm (do opony). Do felgi analogicznie więcej. Wczoraj to poprawiałem, ale mierzyłem już odległość od wahacza do felgi. Zrobiłem próbę i nic się nie tłucze. W moim przypadku polatałem trochę z plecakiem i wtedy pierwszy raz to hałąsowaniezauważyłem, teraz powinno być dobrze. A ja już chciałem kupować komplet łożysk i uszczelniacze....

Awatar użytkownika
152mm
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 186
Rejestracja: 10 lis 2009, 20:11
Motocykl: Honda CB1300,K750,SHL
Lokalizacja: Bochnia (Małopolska)

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: 152mm » 04 sie 2010, 15:22

hmmm ciekaw muszę iść zobaczyć :> zaskoczyłeś mnie :)
;)

reles
Senior
Senior
Posty: 109
Rejestracja: 05 sie 2009, 10:44
Motocykl: vfr 750 rc36II
Lokalizacja: ---

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: reles » 04 sie 2010, 20:53

W domu sprawdziłem ustawienie tylnego koła względem wahacza. Heh, pomiar mnie zaskoczył, od punktu odniesienia z jednej strony miałem ok 7 cm, z drugiej strony ok 5cm (do opony). ..
Jesteś pewny, że wahacz w SF jest symetryczny? Jeśli na znakach było ok, a różnica przy pomiarze była tak duża to coś tutaj nie gra. Niemożliwe żeby ustawianie na znaki dawało takie rozbieżności. :roll:
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 22:41 przez reles, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotrek82
mlody Seveniarz
mlody Seveniarz
Posty: 169
Rejestracja: 12 gru 2008, 01:02
Motocykl: FZS 600
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: Piotrek82 » 04 sie 2010, 22:05

Wahacz SF nie jest symetryczny! Ustawianie takiej samej odległości po dwóch stronach wahacza to błąd.

memil

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: memil » 09 sie 2010, 22:22

Witam,
w takim razie niezły orzech do zgryzienia, bo w weekend zrobiłem ok. 150 km i nic mi nie ocierało, jak miało to miejsce wcześniej. W wolnej chwili looknę na ustawienie podziałek, bo ostatnio z kolei ustawiałem na odległości od wahacza, a na podziałki w ogóle nie spoglądałem,:).

Awatar użytkownika
chłyst seven
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2009, 22:42
Motocykl: honda CB seven fifty 2003r
Lokalizacja: CYBINKA/SŁUBICE / KROSNO ODRZ

Re: jak ustawic tylnie koło ?

Postautor: chłyst seven » 23 mar 2011, 22:38

niewiem czy w kazdym motocyklu naciągi łancucha na wachaczu pokazuja to samo cały czas ustawaiłem jednakowo ale to był błąd bo trzeba patrzec by łancuch po zębatkach szedł w lini wtedy napewno nic nie bedzie szczelac chrupac i łancuszek dłuzej pozyje robie to laserem przykładam do tylniej zebatki i patrze jak linia lasera przecina sie na łancuchu proste i logiczne


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości