Strona 1 z 1

Lakier/oznaczenie koloru

: 17 mar 2012, 14:10
autor: merh
witam.
Orientuje sie ktoś jakie oznaczenie,zrozumiałe dla przecietnej mieszalni lakierów,jest dla lakieru typowego dla sevenki?

Obrazek

Mam mały odprysk lakieru na przednim błotniku po myciu i chce to "załatać".

Re: Lakier/oznaczenie koloru

: 17 mar 2012, 18:59
autor: marcin_z
Kod lakieru powinienes miec na ramie pod kanapa. przynajmniej umnie sie zachowal.... sprawdz ...

Re: Lakier/oznaczenie koloru

: 17 mar 2012, 19:43
autor: KoGuT
Z lewej strony na ramie pod siodłem ,taka mała naklejka z oznaczeniem modelu moto na samej górze,a poniżej kod koloru.Lakiery do naszych sevenek nie sa jakieś tam skomplikowane,na tych samych jeżdziły puszki hondy.A jak nalepka uległa biodegradacji to i tak dobiora Ci z jakiegoś elementu moto.

Re: Lakier/oznaczenie koloru

: 18 mar 2012, 20:28
autor: szataniszcze
nie wiem czy nie lepiej dobrać farbe z aktualnego wyglądu? Bierz pod uwagę to że lakier ma już pare lat i wpływ warunków atmosferycznych też ma znaczenie. Jeśli jesteś takim pedantem jak Ja to pewnie dobierzesz kolor po zużyciu :mrgreen:
a jak będziesz dobierał z książki/nalepki itd. to masz fabryczną jakość lakieru. mają różne ciekawe narzędzia do wybadania takiego lakieru, ale motocykl jest tak zbudowany że elementy nie są idealnie obok siebie i pewnie nie zauważysz różnicy. Ja malowałem kufry pod kolor budy i wziąłem kolor katalogowy, później okazało sie że na sevence kolor nie jest zwykły tylko perła -czyli troszku droższy :roll: także potem rosną koszty, na końcu okazuje sie że wjebałem 3-4 stówy w pomalowanie dwóch pasków plastikowych na kufrach i gmoli, gdzie wszystko malowałem sam- czyli sam materiał bez robocizny.