opony do Seveny

Serwisówki, mechanika, technika, akcesoria - czyli wszystko związane z sevenką w warsztacie
joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Postautor: joebar » 30 sty 2008, 02:51

Wojtek czy kupiłeś supermaxxy :?:

Jak je założysz i pojeździsz daj znać czy wrażenia są zgodne z opisem na stronie scigacz.pl bo tam wyrażają się pozytywnie o tych gumach a nie ukrywam że jestem ciekawy

pozdro.

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Wojtek_K » 30 sty 2008, 08:31

Mówię i piszę po polsku (staram się).

Awatar użytkownika
davidson
Wampir
Posty: 570
Rejestracja: 10 gru 2006, 10:42
Motocykl: EX sevenfifty:) XJR 1300
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Postautor: davidson » 30 sty 2008, 09:17

ja też tego maxxisa na tył teraz zakładam. całe opole ponoć na maxxisach lata, a więc uwierzyłem Benemu, że są dobre :grin:
生まれた野生する
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Wojtek_K » 30 sty 2008, 10:36

El Kriss też parę setetek kilosów nawinął na tej gumie i był zadowolony
Mówię i piszę po polsku (staram się).

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Postautor: joebar » 30 sty 2008, 13:34

Wojtek mam pytanko czy te opony są indeksem nówki :?: czy nowe ale np leżakowane rok, bo cena jest bardzo bardzo atrakcyjna.

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Wojtek_K » 30 sty 2008, 14:05

sierpień 2007

i prowadzą sprzedaż internetową
Mówię i piszę po polsku (staram się).

joebar
Junior
Junior
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2007, 14:39
Lokalizacja: Legionowo

Re: opony do Seveny

Postautor: joebar » 05 maja 2008, 11:48

Witam,

Chciałem się dowiedzieć od Wojtka czy już pojeździł na nowych oponach :moto:

Ja chyba się przymierze do michałów pilot road'ów drugich :) zapowiadają się całkiem mile.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek_K
komandor
Posty: 1989
Rejestracja: 20 cze 2007, 17:36
Motocykl: pierwsza była Sevenka ...
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: Wojtek_K » 05 maja 2008, 11:54

zrobiłem już około 1600 km i jestem zadowolony, ale to mój 2 kpl. opon w życiu :mrgreen: a pierwsze były już trochę zjechane więc jak dla mnie bajka

1. na suchym i wilgotnym dobrze kręcą, mokrego nie poznały jeszcze
2. zużycie gumy prawie zerowe
Ostatnio zmieniony 07 maja 2008, 20:03 przez Wojtek_K, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówię i piszę po polsku (staram się).

Machiek
oko węża
Posty: 237
Rejestracja: 19 maja 2006, 21:22
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: Machiek » 06 maja 2008, 00:29

Jeździłem już na niejednych oponkach. Metzelerach, Michelinach, Dunlopach, Heidenauach, i innych gumopodobnych, że symboli wymieniać nie będę, bo klawiatury szkoda. Heidenau to oponka dla kogoś, kto sobie właśne Simsonka sprawił i chciałby mieć nówkę gumę. Cena kusząca, ale absolutnie nie polecem, a jeśli już się ktoś uprze, to negocjujcie ze sprzedawcą, by dorzucił paczkę pampersów, bo na pewno będziecie ich potrzebować, jak tylko jakiś deszczyk was spotka w drodze. Zdecydowanie polecam Michelin Pilot Road - opona świetna pod każdym względem, a szczególnie daje radę na mokrym. Mocniejesze hamowanie, szybsze łuki - z tą oponą można się o to pokusić.
Co do rozmiaru oponki - 160 daje spokojnie radę, nigdzie nie obciera, nie dotyka do żadnych wahaczy, osłon i tym podobnych urządzeń, a bardzo ładnie wygląda przy luknięciu na moto z tyłu. Że niby moto się gorzej w łukach prowadzi? Nic podobnego. Zwróciliście kiedyś uwagę, że sporty mają gumę 180mm? Pewnie tak. A czy zwróciliście uwagę, że inne sportysporty mają gumę 190? Producent montuje taki kapeć, właśnie po to, by maszyna miała jeszcze lepszą przyczepność na wyjściu z zakrętu. Jazda w koleinach to inny temat i nie ma sensu strzępić języka. Pamiętajmy jednak, że SF ma 75 koników i sportem nie będzie nigdy. Nie zżera opony za szybko i nic dziwnego, że guma po 1600 km ciągle wygląda jak nowa. Przy rozsądnym użytkowaniu, wiem, że niektórzy zakpią w tym momencie, można pośmigać ze 20000 km na jednym komplecie. Uwierzcie mi - można. I jeszcze uwaga dla tych, którzy zastanawiają się, czy warto zainwestować w nowe oponki - warto. Koszt kompletu - niecały 1000 zł. Przyjemność jaka płynie z bezstresowego pokonywania zakrętów - bezcenna. Jeśli nie chcecie wydawać tysiaka, kupcie roczne leżaki - i tak zajeździcie oponki po 2-3 sezonach, a do tej pory guma będzie spełniać standardy jej postawione.
Nie upieram się, że Pilot Roady to najlepsze opony na świecie, ale na pewno mają fajną relację jakość-cena-trwałość. Po 9 tysiącach różnej jazdy ciągle mam z tyłu 5 mm bieżnika.
Co wybrać? Wybór należy do każdego z nas...
Riding a bike offers the most fun you can have fully clothed

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: opony do Seveny

Postautor: KLOSZ » 06 maja 2008, 17:47

(...) Tu Machiek napisal duzo slow z sensem i sie z nim zgadzam... ;-) (...)
Nie upieram się, że Pilot Roady to najlepsze opony na świecie, ale na pewno mają fajną relację jakość-cena-trwałość. Po 9 tysiącach różnej jazdy ciągle mam z tyłu 5 mm bieżnika.
Masz racje z tym bezstresowym jezdzeniem. Tez sie wyszarpalem na Michaly PR i nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki. W czasie deszczu smigam prawie tak samo jak po suchym i bez obaw hamuje i pochylam sie w zakrety. Jakies takie zaufanie do tego kapcia mnie opanowalo po przejechaniu na nim c.a. 2kkm. Oponka jest bardzo fajna. Oznak zuzycia po przejechaniu tych 2 kkm na niej nie stwierdzono.

Zdrowko
KLOSZ
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

Awatar użytkownika
Trollski
stary Seveniarz
Posty: 253
Rejestracja: 09 sty 2008, 09:38
Motocykl: Locha
Lokalizacja: Gliwice

Re: opony do Seveny

Postautor: Trollski » 08 maja 2008, 18:56

ja wymieniam opony po tym sezonie. napewno na piloty, tylko waham sie czy szerokosc standardowa czy 160.

focusgr
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: opony do Seveny

Postautor: focusgr » 21 maja 2008, 12:56

Tez zastanawiam sie nad nowymi Michelinami. macie jakies doswiadczenie czym różnia sie Pilot Sporty od Pilot Road-ów.
Co wy na taka ofertę? http://moto.allegro.pl/item363248655_no ... _zr17.html

Przy okazji jeszcze jedno pytanko: mam okazje kupic prawie nowego Pilot Road-a ale z gwoździem wbitym centralnie , a nie z boku. Cena 120 zł. Jak sądzicie przebitka będzia miała wpływ na trwałość i bezpieczeństwo czy spokojnie ją brać? Łataliście opny w swoich motorach?

Pozdrawiam.

focusgr
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: opony do Seveny

Postautor: focusgr » 21 maja 2008, 14:24

Odnośnie łatania opon znalazłem taki wątek i chyba sie nie zdecyduję...
http://forum.motocyklistow.pl/kolkowane ... 41499.html

Awatar użytkownika
jaqbik
zbokus maximus
Posty: 866
Rejestracja: 20 lip 2005, 12:39
Motocykl: GQO K1200R
Lokalizacja: Poznań

Re: opony do Seveny

Postautor: jaqbik » 21 maja 2008, 14:30

Ja zrobiłem ładnych kilka kkm z załataną dziurą po gwoździu na środku opony - Pilot Road. Jeśli będzie dobrze załatane to nie powinno być problemu. Polecam Gumisia na Przemysłowej w Poznaniu.
"Kiedy czuję pęd powietrza
i w kolejny zakręt składam się..."

Awatar użytkownika
Stefan
Seveniarz
Seveniarz
Posty: 205
Rejestracja: 27 paź 2007, 19:15
Motocykl: Honda cb 750 F 2 Seven Fifty
Lokalizacja: Racibórz

Re: opony do Seveny

Postautor: Stefan » 22 maja 2008, 14:10

Powiem tyle, jeździłem krótko na oponie tylnej 160 i z trudem trzymałem kierownicę. To jednak nie jest typowy rozmiar dla tego rodzaju felgi. Po zmianie na 150 ( Pirelli) nie mam żadnych oporów na kierownicy, motorek kładzie się, tak jak ja chcę i jest super. Hej..

focusgr
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: opony do Seveny

Postautor: focusgr » 22 maja 2008, 15:06

Czyli jednak typowy wymiar trzeba poszukać. A co do różnicy Pilot Sport , a Pilot Road? Wie ktoś czym się dokładnie różnią? Teraz nowe dostępne są tylko Pilot Road 2 i jakos bieżnik mi nie podchodzi...

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: opony do Seveny

Postautor: KLOSZ » 22 maja 2008, 15:47

nowe dostępne są tylko Pilot Road 2 i jakos bieżnik mi nie podchodzi...
Ciekawe dlaczego? Serio pytam, bo sam wlasnie ujezdzam komplet Pilot Roadow 2 i jestem zachwycony. Ciekawi mnie co moze w tym kapciu nie pasowac (poza cena oczywiscie ;-) ). Poczatkowo mialem wrazenie, ze jakos slabo moze byc na mokrym, bo tam tego bieznika jak na lekarstwo, ale po pierwszym deszczu pozbylem sie watpliwosci.

Czym sie roznia Sport od Road? Mysle, ze przede wszystkim Sport beda szybciej schodzily, bo prawdopodobnie zrobione sa z bardziej miekkiej mieszanki.
Moga sie tez troche inaczej zachowywac na mokrym. Ot tak sobie gdybam...

Zdrowko
KLOSZ - zadowolony jak jasna cholera z Pilot Road 2
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: rosso-nero » 01 paź 2008, 18:06

Cześć
Odgrzebuję temat sprzed paru miesięcy. Chodzi o opony do SF, a konkretnie o Dunlopy Roadsmart. Czy ktoś z forum używa takowych, lub cokolwiek na ich temat słyszał ?
Od Klosza mam pozytywne informacje n.t. Michałów P. Road II, sporo dobrego słyszałem o Meztelerach Z6, natomiast zero info o Roadsmartach. :co:

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: opony do Seveny

Postautor: KLOSZ » 01 paź 2008, 18:28

Chodzi o opony do SF, a konkretnie o Dunlopy Roadsmart.

To stosunkowo nowy kapeć jest. Był gdzies w SM kiedys test tych gumek i wypadaly bardzo dborze, ale nie wiem na ile ten artykul byl sponsorowany przez Dunlop'a. Moze byc trudno poki co o opinie z praktyki od uzytkownikow.
Wez Michałki i poczekaj, az wiecej osob wyprobuje Dunlopy. Zakupu Michalow nie bedziesz zalowal, to Ci gwarantuje ;-).
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

rosso-nero
stary Seveniarz
Posty: 391
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:56
Motocykl: CB 750
Lokalizacja: Łódź

Re: opony do Seveny

Postautor: rosso-nero » 01 paź 2008, 19:45

No nie wiem. Teoretycznie mam jeszcze trochę czasu, ale nie tak wiele ;) .Widziałeś przecież gumy. W sumie, to mimo wszystko przed zakupem chciałbym znać chociaż kilka opinii.

Awatar użytkownika
indor
Beniamin
Beniamin
Posty: 60
Rejestracja: 04 paź 2008, 16:14
Motocykl: HONDA CB 750 SEVEN FIFTY

Re: opony do Seveny

Postautor: indor » 18 sty 2009, 09:59

Odświeżam temat bo właśnie zamierzam wymienić tylnego laczka. W ogóle fajnie by było jak by ktoś zajrzał do albumu mojej sevenki (link w opisie) i tam są zdjęcia oponek, chodzi mi o przednia. Chyba mogę ją zostawić jeszcze ? Bo tylna już niema tego środkowego bieżnika i nie chce na niej już jeździć, więc tył na 100% do wymiany. Przed zmiana spale sobie w końcu gumę :P ... znalazłem na Allegro taką oponkę http://www.allegro.pl/item514576114_opo ... 6_835.html ... mam nadzieje że nikt mi jej nie podwędzi :) powiedzcie czy mogę ja śmiało kupować czy muszę mieć jakieś opory ? ... miło by było jak by mi ktoś podrzucił jakiś adres jakiegoś warsztatu czy wulkanizacji gdzie mi od razu wyważą.
Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA
http://moto.allegro.pl/item858025411_ho ... zarna.html
Album mojej CB750

Awatar użytkownika
KLOSZ
Mr. Kamizelka
Posty: 6173
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:27
Motocykl: BuBu Er 1150 GiejeS
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: opony do Seveny

Postautor: KLOSZ » 18 sty 2009, 11:16

miło by było jak by mi ktoś podrzucił jakiś adres jakiegoś warsztatu czy wulkanizacji gdzie mi od razu wyważą.
Dobrze wywazaja na Glinianej 8) .
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Cytaty na dziś i jutro:
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
"To co widzisz to też jest patologia, tylko trochę inna niż Twoja..." - tez ® KLOSZ ™
Było: Pony 50, 2 x CBSF, FJR, Trampek, a jest GiejeS :)

kuba
Junior
Junior
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2007, 22:51

Re: opony do Seveny

Postautor: kuba » 18 sty 2009, 12:14

Ja tą oponkę kupiłem w tamtym sezonie i przejechałem na niej prawie całą Polskę prawie 2300 km( oponkę używaną) i myślę, że sezon kolejny też na niej przejeżdżę :). Dobry wybór.

Awatar użytkownika
indor
Beniamin
Beniamin
Posty: 60
Rejestracja: 04 paź 2008, 16:14
Motocykl: HONDA CB 750 SEVEN FIFTY

Re: opony do Seveny

Postautor: indor » 18 sty 2009, 13:12

Był u mnie kumpel i mi powiedział żebym nie kupował na allegro opony bo nie wiadomo na pewno w jakim stanie jest. Że mogła być źle przechowywana i być popękana albo że co innego z nią jest. Brać to pod uwagę czy kupić ta oponę bez zastanawiania się nad takimi rzeczami ?

A i gdzie mam oponę trzymać do wiosny żeby mi się z nią nic nie zrobiło ? Do domu czy może stać w nieogrzewanym blaszanym garażu ? Może głupie pytanie, ale wole zapytać niż później usłyszeć trzeba było zapytać jak nie wiedziałeś :>
Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA
http://moto.allegro.pl/item858025411_ho ... zarna.html
Album mojej CB750

Awatar użytkownika
LuTo
dmuchnij moją trąbkę
Posty: 1823
Rejestracja: 01 sty 2008, 15:29
Motocykl: R1200RT
Lokalizacja: WWY

Re: opony do Seveny

Postautor: LuTo » 18 sty 2009, 19:45

ja oponkę kupiłbym tylko nową, czyli nie staszą niż rocznik 2008, najlepiej u kogoś z polecenia.
Niestety, moto ma tylko 2 oo i jak 1 pierdyknie, to moze byc nieciekawie :|

A ja jak sobie zmienię (daj B. dopiero w 2010), to koniecznie na takie z białym bandażem :P
========
LuTo
Obrazek


Wróć do „Mechanika”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości